📅 Vineri, 1 mai 2026 🇳🇱 Eredivisie 🕐 Start 21:00

Waalwijk vs Roda – Analiză și Pont

Waalwijk
1–1
Roda
După penalty-uri
🇳🇱 Eredivisie · 🏟️ Mandemakers Stadion

📰 Context meci

Întâlnirea lor precedentă, în aprilie 2026, s-a terminat Roda – Waalwijk 1–1.

💰 Meci încheiat · cotele pre-match nu mai sunt active
1
1.89
X
3.70
2
3.70
O 2.5
1.61
U 2.5
2.25
GG
1.53
Cote dinaintea meciului
mediană România
Rezultat final
1 · Waalwijk1.8950%
X · Egal3.7025%
2 · Roda3.7025%
Total goluri · 2.5
Peste 2.51.6158%
Sub 2.52.2542%
Ambele marchează
Da1.5361%
Nu2.3539%

Procentele: probabilitate implicită, fără marja casei. Cote orientative, se pot modifica. Nu constituie recomandare de pariere.

🎯 Recomandare
Ambele marchează: Da
🔁 Alternativă: Peste 2.5 goluri @ 1.61
🟢 Încredere ridicată 🛡️ Risc scăzut 📈 Value +5 p.p.
📊 Scenariu meci
3
Meci deschis — ambele echipe au șanse bune să marcheze
3–4 goluri · Cele mai probabile scoruri pentru această selecție: 2-1, 1-2, 2-2
Probabilitate model: 66% vs Piață: 61% (cotă 1.53)
🔍 Factori cheie
• Media de goluri așteptate este 3.4, peste pragul de 2.5 (cota Over 2.5: 1.61)
• Mediile de goluri indică un meci deschis (3.4 goluri așteptate)
• Atât meciurile directe (ambele echipe au marcat în 66% din ultimele 9) cât și forma recentă (80% din meciurile gazdelor, 80% din ale oaspeților) indică „ambele marchează”
• Ambele echipe au marcat în 80% din meciurile recente ale gazdelor și în 80% din ale oaspeților
🎯 Peste / Sub 2.5 goluri
Model Poisson pe golurile estimate (nu e o selecție)
Peste 2.566%
Sub 2.534%
📊 Distribuția numărului de goluri
Probabilitatea pentru fiecare total de goluri (model statistic)
3%
0
11%
1
19%
2
22%
3
19%
4
26%
5+
🔥 Hartă scoruri probabile
Intensitatea culorii = probabilitatea scorului · cel mai probabil: 1–1
G \ O012345
0 0-03% 0-15% 0-24% 0-32% 0-41% 0-50%
1 1-06% 1-110% 1-27% 1-34% 1-41% 1-50%
2 2-06% 2-19% 2-27% 2-33% 2-41% 2-50%
3 3-04% 3-16% 3-24% 3-32% 3-41% 3-50%
4 4-02% 4-13% 4-22% 4-31% 4-40% 4-50%
5 5-01% 5-11% 5-21% 5-30% 5-40% 5-50%
→ goluri oaspete  ·  ↓ goluri gazdă
ℹ️ Estimări statistice orientative (model Poisson pe mediile de goluri) · nu garantează rezultatul · 18+
Goluri estimate de model
1.90
Waalwijk
vs
1.50
Roda
Total estimat: 3.40
Calcul: Waalwijk = (2.4 goluri marcate + 1.4 primite de Roda) / 2; Roda = (1.4 marcate + 1.6 primite de Waalwijk) / 2 — medii pe meci din ultimele 5 meciuri oficiale, aceeași bază ca harta de scoruri.

Modelul sugerează un profil ofensiv, cu potențial ridicat de goluri.

📋 Ultimele meciuri
Waalwijk
28.04ERoda1–1Waalwijk› 28.04ERoda1–1Waalwijk›
24.04VWaalwijk4–1Jong PSV U21
17.04ÎADO Den Haag5–1Waalwijk
10.04VWaalwijk5–0Emmen
Roda
28.04ERoda1–1Waalwijk› 28.04ERoda1–1Waalwijk›
24.04ÎJong AZ2–0Roda
17.04ERoda2–2Emmen
10.04VFC Eindhoven1–3Roda
📊 Statistici Waalwijk 📊 Statistici Roda
⏱ Meci încheiat · 1–1Analiza editorială de mai jos a fost publicată înaintea partidei și este păstrată ca istoric.

Publicat: 26 aprilie 2026 · forma, clasamentul și cotele se actualizează automat

Analiza pre-meci

Waalwijk primește vizita echipei Roda într-un meci din Eredivisie, programat pe Vineri, 1 mai 2026, ora 21:00. Cotele dau Waalwijk la 1.89 (~53% probabilitate implicită). Waalwijk are un parcurs de 2 victorii, 2 egaluri și 1 înfrângere în ultimele 5 meciuri. În timp ce roda are un parcurs de 1 victorie, 3 egaluri și 1 înfrângere în ultimele 5 meciuri.

⚖️ Duel asimetric

Eredivisie programează în această etapă duelul dintre Waalwijk și Roda. Datele arată un echilibru între cele două echipe, fără diferențe majore.

Indicatori meci

Favorită: Waalwijk (~53% probabilitate). Diferență clară conform cotelor.

💡 Datele disponibile nu oferă un avantaj evident pentru niciuna dintre echipe.

Forma echipelor

Ultimele 5 meciuri oficiale (campionat și cupă, fără amicale), cel mai recent primul. Forma din clasament numără doar campionatul.

Waalwijk EEVÎV
➖ Formă stabilă (8p/5)
Roda EEÎEV
➖ Formă stabilă (6p/5)

Meciuri directe

Data Gazdă Scor Oaspete
01.05.2026 Waalwijk 1–1 Roda
28.04.2026 Roda 1–1 Waalwijk
13.02.2026 Waalwijk 1–2 Roda
19.09.2025 Roda 1–4 Waalwijk
23.07.2021 Roda 2–4 Waalwijk
05.04.2019 Roda 0–0 Waalwijk
14.09.2018 Waalwijk 0–1 Roda
30.03.2014 Roda 0–1 Waalwijk
19.10.2013 Waalwijk 1–2 Roda

📊 Din ultimele 9 meciuri directe: Waalwijk 3 victorii, 3 egaluri, Roda 3 victorii.

Statistici cheie

  • 📊 Waalwijk: medie de 4.0 goluri totale pe meci (ultimele 5 meciuri oficiale)
  • 📊 Roda: medie de 4 goluri totale pe meci (ultimul meci)

📋 Date utile despre meci

Formă recentă

Waalwijk: EEVÎV · Roda: EEÎEV

Întâlniri directe

Ultimele 9 întâlniri directe: Waalwijk 3 victorii, 3 egaluri, Roda 3 victorii.

Statistici cheie

Medie goluri marcate/primite (ultimele 5): Waalwijk 2.40 / 1.60, Roda 1.40 / 1.40 · Peste 2.5 goluri: Waalwijk 60%, Roda 40% · GG (ambele înscriu): Waalwijk 80%, Roda 80%

⚠️ Analiza are caracter informativ și nu garantează rezultatul. Pariurile sportive implică riscuri financiare. Joc responsabil — 18+.
← Înapoi la Ponturi Azi 📈 Istoric Roda vs Waalwijk
👕 Waalwijk 👕 Roda