📅 Marți, 28 aprilie 2026 🇳🇱 Eredivisie 🕐 Start 19:45

Roda vs Waalwijk – Analiză și Pont

Roda
1–1
Waalwijk
Terminat
🇳🇱 Eredivisie · 🏟️ Parkstad Limburg Stadion

📰 Context meci

Întâlnirea lor precedentă, în februarie 2026, s-a terminat Waalwijk – Roda 1–2.

💰 Meci încheiat · cotele pre-match nu mai sunt active
1
2.43
X
3.50
2
2.67
O 2.5
1.65
U 2.5
2.20
GG
1.53
Cote dinaintea meciului
mediană România
Rezultat final
1 · Roda2.4338%
X · Egal3.5027%
2 · Waalwijk2.6735%
Total goluri · 2.5
Peste 2.51.6557%
Sub 2.52.2043%
Ambele marchează
Da1.5361%
Nu2.3539%

Procentele: probabilitate implicită, fără marja casei. Cote orientative, se pot modifica. Nu constituie recomandare de pariere.

⚪ Semnal mixt
Meci dificil de interpretat
📊 Meci deschis — tendința indică 3+ goluri
🔍 Factori cheie
• Media de goluri așteptate este 3.8, peste pragul de 2.5 (cota Over 2.5: 1.65)
• Mediile de goluri indică un meci deschis (3.8 goluri așteptate)
• Meciurile directe confirmă tendința de goluri: 2,6 goluri pe meci în ultimele 9 meciuri directe, iar peste 2,5 goluri au fost în 60% din meciurile recente ale gazdelor și în 100% din ale oaspeților
• Gazdele marchează 1.6 goluri/meci vs defensivă slabă a oaspeților (1.8 primite)
🎯 Peste / Sub 2.5 goluri
Model Poisson pe golurile estimate (nu e o selecție)
Peste 2.573%
Sub 2.527%
📊 Distribuția numărului de goluri
Probabilitatea pentru fiecare total de goluri (model statistic)
2%
0
9%
1
16%
2
20%
3
19%
4
33%
5+
🔥 Hartă scoruri probabile
Intensitatea culorii = probabilitatea scorului · cel mai probabil: 1–2
G \ O012345
0 0-02% 0-15% 0-25% 0-33% 0-42% 0-51%
1 1-04% 1-18% 1-28% 1-36% 1-43% 1-51%
2 2-03% 2-17% 2-27% 2-35% 2-43% 2-51%
3 3-02% 3-14% 3-24% 3-33% 3-41% 3-51%
4 4-01% 4-12% 4-22% 4-31% 4-41% 4-50%
5 5-00% 5-11% 5-21% 5-30% 5-40% 5-50%
→ goluri oaspete  ·  ↓ goluri gazdă
ℹ️ Estimări statistice orientative (model Poisson pe mediile de goluri) · nu garantează rezultatul · 18+
⚠️ Riscuri
• Gazdele au formă inconsistentă (2V/1E/2Î) — greu de anticipat
• Meci echilibrat conform cotelor (H=2.43 A=2.67) — dificil de anticipat
Goluri estimate de model
1.70
Roda
vs
2.10
Waalwijk
Total estimat: 3.80
Calcul: Roda = (1.6 goluri marcate + 1.8 primite de Waalwijk) / 2; Waalwijk = (3.0 marcate + 1.2 primite de Roda) / 2 — medii pe meci din ultimele 5 meciuri oficiale, aceeași bază ca harta de scoruri.

Modelul sugerează un profil ofensiv, cu potențial ridicat de goluri.

📋 Ultimele meciuri
Roda
24.04ÎJong AZ2–0Roda
17.04ERoda2–2Emmen
10.04VFC Eindhoven1–3Roda
06.04ÎRoda0–1Willem II
03.04VDordrecht0–3Roda
Waalwijk
24.04VWaalwijk4–1Jong PSV U21
17.04ÎADO Den Haag5–1Waalwijk
10.04VWaalwijk5–0Emmen
06.04EHelmond Sport2–2Waalwijk
03.04VMVV1–3Waalwijk
📊 Statistici Roda 📊 Statistici Waalwijk
⏱ Meci încheiat · 1–1Analiza editorială de mai jos a fost publicată înaintea partidei și este păstrată ca istoric.

Publicat: 26 aprilie 2026 · forma, clasamentul și cotele se actualizează automat

Analiza pre-meci

Roda primește vizita echipei Waalwijk într-un meci din Eredivisie, programat pe Marți, 28 aprilie 2026, ora 19:45. Cotele indică un duel echilibrat. Roda are un parcurs de 2 victorii, 1 egal și 2 înfrângeri în ultimele 5 meciuri. În timp ce waalwijk are un parcurs de 3 victorii, 1 egal și 1 înfrângere în ultimele 5 meciuri.

⚖️ Duel echilibrat

Eredivisie programează în această etapă duelul dintre Roda și Waalwijk. Forma recentă a celor două echipe sugerează un meci cu ritm alternativ.

Indicatori meci

Favorită: Roda (~41% probabilitate). Egal posibil (~29%) — meci echilibrat. Echilibru — cotele nu indică un favorit puternic.

💡 Cotele sugerează un echilibru real — nicio echipă nu are un avantaj decisiv.

Forma echipelor

Ultimele 5 meciuri oficiale (campionat și cupă, fără amicale), cel mai recent primul. Forma din clasament numără doar campionatul.

Roda ÎEVÎV
➖ Formă stabilă (7p/5)
Waalwijk VÎVEV
📈 Formă în creștere (10p/5)

Meciuri directe

Data Gazdă Scor Oaspete
01.05.2026 Waalwijk 1–1 Roda
28.04.2026 Roda 1–1 Waalwijk
13.02.2026 Waalwijk 1–2 Roda
19.09.2025 Roda 1–4 Waalwijk
23.07.2021 Roda 2–4 Waalwijk
05.04.2019 Roda 0–0 Waalwijk
14.09.2018 Waalwijk 0–1 Roda
30.03.2014 Roda 0–1 Waalwijk
19.10.2013 Waalwijk 1–2 Roda

📊 Din ultimele 9 meciuri directe: Roda 3 victorii, 3 egaluri, Waalwijk 3 victorii.

Statistici cheie

  • 📊 Roda: medie de 4 goluri totale pe meci (ultimul meci)
  • 📊 Waalwijk: medie de 4.8 goluri totale pe meci (ultimele 5 meciuri oficiale)

📋 Date utile despre meci

Formă recentă

Roda: ÎEVÎV · Waalwijk: VÎVEV

Întâlniri directe

Ultimele 9 întâlniri directe: Roda 3 victorii, 3 egaluri, Waalwijk 3 victorii.

Statistici cheie

Medie goluri marcate/primite (ultimele 5): Roda 1.60 / 1.20, Waalwijk 3.00 / 1.80 · Peste 2.5 goluri: Roda 60%, Waalwijk 100% · GG (ambele înscriu): Roda 40%, Waalwijk 80%

⚠️ Analiza are caracter informativ și nu garantează rezultatul. Pariurile sportive implică riscuri financiare. Joc responsabil — 18+.
← Înapoi la Ponturi Azi 📈 Istoric Roda vs Waalwijk
👕 Roda 👕 Waalwijk