📅 Duminică, 4 octombrie 2026 🤝 Amicale Internaționale 🕐 Start 21:00

Egipt vs Africa de Sud – Analiză și Pont

Egipt
0–1
Africa de Sud
Terminat
Pauză: 0–0
🤝 Amicale Internaționale · 🏟️ Cairo International Stadium
Egipt
—
Africa de Sud
51' P. Dithejane ⚽
📋 Evenimente meci
31' 🟨 Brooklyn Poggenpoel — Cartonaș galben Africa de Sud
51' ⚽ P. Dithejane Africa de Sud
55' 🟨 Khulumani Ndamane — Cartonaș galben Africa de Sud
77' 🟨 Yaya Sithole — Cartonaș galben Africa de Sud
88' 🟨 Mohamed Hany — Cartonaș galben Egipt
90+6' 🟨 Mostafa Ziko — Cartonaș galben Egipt
90+6' 🟨 Olwethu Makhanya — Cartonaș galben Africa de Sud

📰 Context meci

Egipt are o victorie, trei egaluri și o înfrângere în ultimele cinci meciuri, iar Africa de Sud are o victorie, un egal și două înfrângeri în ultimele patru meciuri. Ultima lor întâlnire, în decembrie 2025, s-a terminat Egipt – Africa de Sud 1–0.

💰 Meci încheiat · cotele pre-match nu mai sunt active
1
1.64
X
3.63
2
5.45
O 2.5
2.15
U 2.5
1.65
GG
2.08
Cote dinaintea meciului
mediană România · 04.10, 23:00
Rezultat final
1 · Egipt1.6457%
X · Egal3.6326%
2 · Africa de Sud5.4517%
Total goluri · 2.5
Peste2.1543%
Sub1.6557%
Ambele marchează
Da2.0845%
Nu1.6755%

Procentele: probabilitate implicită, fără marja casei. Cote orientative, se pot modifica. Nu constituie recomandare de pariere.

⚪ Semnal mixt
Meci dificil de interpretat
📊 Meci echilibrat — datele indică 1–2 goluri
🎯 Peste / Sub 2.5 goluri
Model Poisson pe golurile estimate (nu e o selecție)
Peste 2.535%
Sub 2.565%
📊 Distribuția numărului de goluri
Probabilitatea pentru fiecare total de goluri (model statistic)
12%
0
26%
1
27%
2
19%
3
10%
4
6%
5+
🔥 Hartă scoruri probabile
Intensitatea culorii = probabilitatea scorului · cel mai probabil: 1–0
G \ O012345
0 0-012% 0-19% 0-23% 0-31% 0-40% 0-50%
1 1-017% 1-112% 1-24% 1-31% 1-40% 1-50%
2 2-012% 2-18% 2-23% 2-31% 2-40% 2-50%
3 3-06% 3-14% 3-21% 3-30% 3-40% 3-50%
4 4-02% 4-11% 4-20% 4-30% 4-40% 4-50%
5 5-01% 5-10% 5-20% 5-30% 5-40% 5-50%
→ goluri oaspete  ·  ↓ goluri gazdă
ℹ️ Estimări statistice orientative (model Poisson pe mediile de goluri) · nu garantează rezultatul · 18+
Goluri estimate de model
1.40
Egipt
vs
0.70
Africa de Sud
Total estimat: 2.10
Media golurilor marcate de echipă și primite de adversar — aceeași bază ca harta de scoruri.

Estimarea indică un meci cu goluri puține.

📋 Ultimele meciuri
Egipt
03.07?Australia0–0Egipt› 27.06?Egipt0–0Iran› 22.06?Noua Zeelandă0–0Egipt› 15.06?Belgia0–0Egipt›
📊 Statistici Egipt 📊 Statistici Africa de Sud
⏱ Meci încheiat · 0–1Analiza editorială de mai jos a fost publicată înaintea partidei și este păstrată ca istoric.

Publicat: 21 septembrie 2026

Analiza pre-meci

Egipt primește vizita echipei Africa de Sud într-un meci din cadrul competiției Amicale Internaționale, programat duminică, 4 octombrie 2026, de la ora 21:00. Ambele formații vor căuta cele 3 puncte într-un context competitiv care pare deschis.

Forma echipelor

Ultimele 5 meciuri oficiale (campionat și cupă, fără amicale), cel mai recent primul. Forma din clasament numără doar campionatul.

Egipt LDDWD
➖ Formă stabilă (6p/5)
Africa de Sud LLDDL
📉 Formă în scădere (2p/5)

Meciuri directe

Data Gazdă Scor Oaspete
26.12.2025 Egipt 1-0 Africa de Sud
09.03.2025 Egipt 1-3 Africa de Sud
02.03.2025 Africa de Sud 1-1 Egipt
06.07.2019 Egipt 0-1 Africa de Sud

📊 Din ultimele 4 meciuri directe: Egipt 1 victorie, 1 egal, Africa de Sud 2 victorii.

Statistici cheie

  • 📊 Egipt: medie de 2.6 goluri totale pe meci (ultimele 5 meciuri)
  • 📊 Africa de Sud: medie de 1.6 goluri totale pe meci (ultimele 5 meciuri)

Verdict final

Înainte de meci, semnalele erau mixte; modelul nu a indicat o selecție suficient de clară.

📋 Date utile despre meci

Formă recentă

Egipt: LDDWD · Africa de Sud: LLDDL

Întâlniri directe

Ultimele 4 întâlniri directe: 1 victorie gazde, 1 egal, 2 victorii oaspeți.

Statistici cheie

Medie goluri marcate/primite: 1.60 / 1.00

Context echipe

Profilul echipelor disponibil.

Întrebări frecvente

Când se joacă Egipt vs Africa de Sud?

Meciul s-a disputat pe Duminică, 4 octombrie 2026, ora 21:00, în cadrul Amicale Internaționale.

Care este selecția identificată de model?

Datele disponibile nu indică un avantaj suficient de clar pentru o selecție pre-match, așa că nu publicăm un pont pentru acest meci.

⚠️ Analiza are caracter informativ și nu garantează rezultatul. Pariurile sportive implică riscuri financiare. Joc responsabil — 18+.
← Înapoi la Ponturi Azi 📈 Istoric Egipt vs Africa de Sud
👕 Egipt 👕 Africa de Sud