📅 Sâmbătă, 9 mai 2026 🇩🇪 Bundesliga 🕐 Start 16:30

1899 Hoffenheim vs Werder Bremen – Analiză și Pont

1899 Hoffenheim
1–0
Werder Bremen
Terminat
Pauză: 1–0
🇩🇪 Bundesliga · 🏟️ PreZero Arena
1899 Hoffenheim
⚽ B. Toure 26'
Werder Bremen
—
📋 Evenimente meci
4' 📺 Yukinari Sugawara — VAR Werder Bremen
5' 🟥 Yukinari Sugawara — Cartonaș roșu Werder Bremen
26' ⚽ B. Toure 1899 Hoffenheim
41' 🟨 Cameron Puertas — Cartonaș galben Werder Bremen
66' 🟨 Bernardo — Cartonaș galben 1899 Hoffenheim
88' 🟨 Justin Njinmah — Cartonaș galben Werder Bremen

📰 Context meci

În clasamentul actual, 1899 Hoffenheim e pe locul 10 în Bundesliga, cu nouă puncte, iar Werder Bremen pe locul 7, cu 12 puncte. Întâlnirea lor precedentă, în ianuarie 2026, s-a terminat Werder Bremen – 1899 Hoffenheim 0–2.

💰 Meci încheiat · cotele pre-match nu mai sunt active
1
1.46
X
5.00
2
5.60
O 2.5
1.36
U 2.5
3.05
GG
1.47
📊 Context clasament vezi clasament →
#10 1899 Hoffenheim 9p VVÎÎV
#7 Werder Bremen 12p VEEVE
Cote dinaintea meciului
mediană România
Rezultat final
1 · 1899 Hoffenheim1.4664%
X · Egal5.0019%
2 · Werder Bremen5.6017%
Total goluri · 2.5
Peste 2.51.3669%
Sub 2.53.0531%
Ambele marchează
Da1.4763%
Nu2.5437%

Procentele: probabilitate implicită, fără marja casei. Cote orientative, se pot modifica. Nu constituie recomandare de pariere.

🎯 Recomandare
Ambele marchează: Da
🟢 Încredere ridicată 🛡️ Risc scăzut 📈 Value +6 p.p.
📊 Scenariu meci
4
Meci deschis — ambele echipe au șanse bune să marcheze
2–3 goluri · Cele mai probabile scoruri pentru această selecție: 1-1, 2-1, 1-2
Probabilitate model: 69% vs Piață: 63% (cotă 1.47)
🔍 Factori cheie
• Mediile de goluri indică un meci deschis (3.6 goluri așteptate)
• Meciurile directe confirmă tendința de goluri: 3,4 goluri pe meci în ultimele 10 meciuri directe, iar peste 2,5 goluri au fost în 100% din meciurile recente ale gazdelor și în 80% din ale oaspeților
• Atât meciurile directe (ambele echipe au marcat în 70% din ultimele 10) cât și forma recentă (100% din meciurile gazdelor, 100% din ale oaspeților) indică „ambele marchează”
• Ambele echipe au defensivă slabă (primesc 1.8 și 2.0 goluri/meci)
• Meci echilibrat în clasament (diferență de 3 poziții)
🎯 Peste / Sub 2.5 goluri
Model Poisson pe golurile estimate (nu e o selecție)
Peste 2.570%
Sub 2.530%
📊 Distribuția numărului de goluri
Probabilitatea pentru fiecare total de goluri (model statistic)
3%
0
10%
1
18%
2
21%
3
19%
4
29%
5+
🔥 Hartă scoruri probabile
Intensitatea culorii = probabilitatea scorului · cel mai probabil: 1–1
G \ O012345
0 0-03% 0-14% 0-23% 0-32% 0-41% 0-50%
1 1-05% 1-19% 1-27% 1-34% 1-41% 1-50%
2 2-05% 2-19% 2-27% 2-34% 2-41% 2-50%
3 3-04% 3-16% 3-25% 3-32% 3-41% 3-50%
4 4-02% 4-13% 4-22% 4-31% 4-40% 4-50%
5 5-01% 5-11% 5-21% 5-30% 5-40% 5-50%
→ goluri oaspete  ·  ↓ goluri gazdă
ℹ️ Estimări statistice orientative (model Poisson pe mediile de goluri) · nu garantează rezultatul · 18+
⚠️ Riscuri
• Cota Over 2.5 foarte mică (1.36) — piață comprimată, fără valoare reală
Goluri estimate de model
2.00
1899 Hoffenheim
vs
1.60
Werder Bremen
Total estimat: 3.60
Calcul: 1899 Hoffenheim = (2.0 goluri marcate + 2.0 primite de Werder Bremen) / 2; Werder Bremen = (1.4 marcate + 1.8 primite de 1899 Hoffenheim) / 2 — medii pe meci din ultimele 5 meciuri oficiale, aceeași bază ca harta de scoruri.

Modelul sugerează un profil ofensiv, cu potențial ridicat de goluri.

📋 Ultimele meciuri
1899 Hoffenheim
02.05E1899 Hoffenheim3–3VfB Stuttgart› 25.04VHamburger SV1–21899 Hoffenheim› 18.04V1899 Hoffenheim2–1Borussia Dortmund› 10.04EFC Augsburg2–21899 Hoffenheim› 04.04Î1899 Hoffenheim1–2FSV Mainz 05›
Werder Bremen
02.05ÎWerder Bremen1–3FC Augsburg› 26.04EVfB Stuttgart1–1Werder Bremen› 18.04VWerder Bremen3–1Hamburger SV› 12.04Î1. FC Köln3–1Werder Bremen› 04.04ÎWerder Bremen1–2RB Leipzig›
📊 Statistici 1899 Hoffenheim 📊 Statistici Werder Bremen
⏱ Meci încheiat · 1–0Analiza editorială de mai jos a fost publicată înaintea partidei și este păstrată ca istoric.

Publicat: 9 mai 2026 · forma, clasamentul și cotele se actualizează automat

Analiza pre-meci

1899 Hoffenheim primește vizita echipei Werder Bremen într-un meci din Bundesliga, programat pe Sâmbătă, 9 mai 2026, ora 16:30. Cotele dau 1899 Hoffenheim la 1.46 (~68% probabilitate implicită). 1899 Hoffenheim are un parcurs de 2 victorii, 2 egaluri și 1 înfrângere în ultimele 5 meciuri. În timp ce werder Bremen are dificultăți recente, cu doar 1 victorie în ultimele 5 meciuri. 1899 Hoffenheim ocupă locul 10 cu 9 puncte. Werder Bremen ocupă locul 7 cu 12 puncte.

⚖️ Duel asimetric

Bundesliga programează în această etapă duelul dintre 1899 Hoffenheim și Werder Bremen. Confruntarea aduce față în față două echipe apropiate ca valoare în clasament.

Indicatori meci

Favorită: 1899 Hoffenheim (~68% probabilitate). Diferență clară conform cotelor.

💡 Datele disponibile nu oferă un avantaj evident pentru niciuna dintre echipe.

Forma echipelor

Ultimele 5 meciuri oficiale (campionat și cupă, fără amicale), cel mai recent primul. Forma din clasament numără doar campionatul.

1899 Hoffenheim EVVEÎ
➖ Formă stabilă (8p/5)
Werder Bremen ÎEVÎÎ
📉 Formă în scădere (4p/5)

Meciuri directe

Data Gazdă Scor Oaspete
09.05.2026 1899 Hoffenheim 1–0 Werder Bremen
27.01.2026 Werder Bremen 0–2 1899 Hoffenheim
16.02.2025 Werder Bremen 1–3 1899 Hoffenheim
29.09.2024 1899 Hoffenheim 3–4 Werder Bremen
03.03.2024 1899 Hoffenheim 2–1 Werder Bremen
07.10.2023 Werder Bremen 2–3 1899 Hoffenheim
02.04.2023 Werder Bremen 1–2 1899 Hoffenheim
07.10.2022 1899 Hoffenheim 1–2 Werder Bremen
21.02.2021 1899 Hoffenheim 4–0 Werder Bremen
25.10.2020 Werder Bremen 1–1 1899 Hoffenheim

📊 Din ultimele 10 meciuri directe: 1899 Hoffenheim 7 victorii, 1 egal, Werder Bremen 2 victorii.

Statistici cheie

  • 📊 1899 Hoffenheim: medie de 3.8 goluri totale pe meci (ultimele 5 meciuri oficiale)
  • 📊 Werder Bremen: medie de 3.4 goluri totale pe meci (ultimele 5 meciuri oficiale)

📋 Date utile despre meci

Formă recentă

1899 Hoffenheim: EVVEÎ · Werder Bremen: ÎEVÎÎ

Întâlniri directe

Ultimele 10 întâlniri directe: 1899 Hoffenheim 2 victorii, 1 egal, Werder Bremen 7 victorii.

Statistici cheie

Medie goluri marcate/primite (ultimele 5): 1899 Hoffenheim 2.00 / 1.80, Werder Bremen 1.40 / 2.00 · Peste 2.5 goluri: 1899 Hoffenheim 100%, Werder Bremen 80% · GG (ambele înscriu): 1899 Hoffenheim 100%, Werder Bremen 100%

⚠️ Analiza are caracter informativ și nu garantează rezultatul. Pariurile sportive implică riscuri financiare. Joc responsabil — 18+.
← Înapoi la Ponturi Azi 🏆 Ponturi Fotbal 📈 Istoric 1899 Hoffenheim vs Werder Bremen
👕 1899 Hoffenheim 👕 Werder Bremen