📅 Sâmbătă, 10 octombrie 2026 🇷🇴 Liga 2 România 🕐 Start 11:00

Viitorul Şelimbăr vs Unirea Slobozia – Analiză și Pont

Viitorul Şelimbăr
0–1
Unirea Slobozia
Terminat
Pauză: 0–1
🇷🇴 Liga 2 România · 🏟️ Stadionul Municipal
Viitorul Şelimbăr
—
Unirea Slobozia
8' A. Oroian (autogol) ⚽
📋 Evenimente meci
8' ⚽ A. Oroian (autogol) Unirea Slobozia
29' 🟨 R. Boboc — Cartonaș galben Viitorul Şelimbăr
52' 🟨 A. Stanica — Cartonaș galben Unirea Slobozia
85' 🟨 D. Iancu — Cartonaș galben Viitorul Şelimbăr
90+1' 🟨 B. Marian — Cartonaș galben Unirea Slobozia

📰 Context meci

Viitorul Şelimbăr e pe locul 18 în Liga 2, cu șase puncte, iar Unirea Slobozia pe locul 16, cu șapte puncte. Viitorul Şelimbăr a pierdut ultimele trei meciuri de campionat, iar Unirea Slobozia are două victorii și trei înfrângeri în ultimele cinci meciuri de campionat. Ultima lor întâlnire, în mai 2024, s-a terminat Unirea Slobozia – Viitorul Şelimbăr 0–0.

💰 Meci încheiat · cotele pre-match nu mai sunt active
1
2.51
X
3.28
2
2.58
O 2.5
1.92
U 2.5
1.81
GG
1.72
📊 Context clasament vezi clasament →
#18 Viitorul Şelimbăr 6p LLLDW
#16 Unirea Slobozia 7p WLLWL
Cote dinaintea meciului
mediană România
Rezultat final
1 · Viitorul Şelimbăr2.5136%
X · Egal3.2828%
2 · Unirea Slobozia2.5836%
Total goluri · 2.5
Peste1.9249%
Sub1.8151%
Ambele marchează
Da1.7254%
Nu2.0046%

Procentele: probabilitate implicită, fără marja casei. Cote orientative, se pot modifica. Nu constituie recomandare de pariere.

🎯 Recomandare
Peste 2.5 goluri Piață împărțită
🟡 Încredere medie ⚡ Risc mediu 📈 Value +3%
📊 Scenariu meci
3
Semnalele sunt echilibrate, însă modelul înclină spre peste 2.5 goluri.
3+ goluri · Scoruri probabile: 2-1, 1-2, 2-2
Probabilitate model: 55% vs Piață: 52% (cotă 1.92)
🔍 Factori cheie
• Media de goluri așteptate este 2.9 iar cota Over 2.5 (1.92) oferă valoare
• Oaspeții marchează 2.0 goluri/meci vs defensivă slabă a gazdelor (1.6 primite)
• Meci echilibrat în clasament (diferență de 2 poziții)
🎯 Peste / Sub 2.5 goluri
Model Poisson pe golurile estimate (nu e o selecție)
Peste 2.555%
Sub 2.545%
📊 Distribuția numărului de goluri
Probabilitatea pentru fiecare total de goluri (model statistic)
6%
0
16%
1
23%
2
22%
3
16%
4
17%
5+
🔥 Hartă scoruri probabile
Intensitatea culorii = probabilitatea scorului · cel mai probabil: 1–1
G \ O012345
0 0-06% 0-110% 0-29% 0-35% 0-42% 0-51%
1 1-06% 1-111% 1-210% 1-36% 1-43% 1-51%
2 2-03% 2-16% 2-25% 2-33% 2-41% 2-51%
3 3-01% 3-12% 3-22% 3-31% 3-41% 3-50%
4 4-00% 4-11% 4-21% 4-30% 4-40% 4-50%
5 5-00% 5-10% 5-20% 5-30% 5-40% 5-50%
→ goluri oaspete  ·  ↓ goluri gazdă
ℹ️ Estimări statistice orientative (model Poisson pe mediile de goluri) · nu garantează rezultatul · 18+
⚠️ Riscuri
• Meci echilibrat conform cotelor (H=2.51 A=2.58) — dificil de anticipat
Goluri estimate de model
1.10
Viitorul Şelimbăr
vs
1.80
Unirea Slobozia
Total estimat: 2.90
Media golurilor marcate de echipă și primite de adversar, ultimele 5 meciuri oficiale — aceeași bază ca harta de scoruri.

Estimarea xG indică un profil echilibrat — nivel moderat de ocazii de ambele părți.

📋 Ultimele meciuri
Viitorul Şelimbăr
19.09LSlatina2–1Viitorul Şelimbăr› 13.09LChindia Targoviste4–0Viitorul Şelimbăr› 05.09DViitorul Şelimbăr1–1Metalul Buzău› 29.08WCS Dinamo București0–1Viitorul Şelimbăr› 23.08DViitorul Şelimbăr1–1CS Afumati›
Unirea Slobozia
19.09LUnirea Slobozia0–1Chindia Targoviste› 13.09LMetalul Buzău2–0Unirea Slobozia› 05.09WUnirea Slobozia8–0CS Dinamo București› 29.08LCS Afumati2–1Unirea Slobozia› 25.08LUnirea Slobozia1–2Metaloglobus›
📊 Statistici Viitorul Şelimbăr 📊 Statistici Unirea Slobozia

Clasament Liga 2

Complet →
# Echipă MJ Pct Formă
14 Metaloglobus 9 11 L W D L L
15 CSM Ramnicu Valcea 9 11 L W L L W
16 Unirea Slobozia O 9 7 W L L W L
17 CSA Steaua Bucureşti 9 6 D W L D L
18 Viitorul Şelimbăr G 9 6 L L L D W
19 Ştefăneşti 9 6 L L L L L
20 CSM Satu Mare 9 5 D L D D L
G Gazdă   O Oaspete
⏱ Meci încheiat · 0–1Analiza editorială de mai jos a fost publicată înaintea partidei și este păstrată ca istoric.

Publicat: 10 octombrie 2026

Analiza pre-meci

Viitorul Şelimbăr primește vizita echipei Unirea Slobozia într-un meci din cadrul competiției Liga 2 România, programat sâmbătă, 10 octombrie 2026, de la ora 11:00. Partida se va desfășura pe arena Magura Stadium. Miza meciului este importantă pentru ambele echipe în clasamentul actual al competiției.

Forma echipelor

Ultimele 5 meciuri oficiale (campionat și cupă, fără amicale), cel mai recent primul. Forma din clasament numără doar campionatul.

Viitorul Şelimbăr LLDWD
📉 Formă în scădere (5p/5)
Unirea Slobozia LLWLL
📉 Formă în scădere (3p/5)

Meciuri directe

Data Gazdă Scor Oaspete
10.10.2026 Viitorul Şelimbăr 0–1 Unirea Slobozia
11.05.2024 Unirea Slobozia 0–0 Viitorul Şelimbăr
21.04.2024 Viitorul Şelimbăr 1–2 Unirea Slobozia
08.10.2023 Viitorul Şelimbăr 0–1 Unirea Slobozia
18.03.2023 Unirea Slobozia 2–3 Viitorul Şelimbăr

📊 Din ultimele 5 meciuri directe: Viitorul Şelimbăr 1 victorie, 1 egal, Unirea Slobozia 3 victorii.

Statistici cheie

  • 📊 Viitorul Şelimbăr: medie de 2.4 goluri totale pe meci (ultimele 5 meciuri oficiale)
  • 📊 Unirea Slobozia: medie de 3.4 goluri totale pe meci (ultimele 5 meciuri oficiale)

Verdict final

Înainte de meci, selecția indicată de model: Peste 2.5 goluri (încredere medie). Analiza e orientativă și nu garantează rezultatul.

📋 Date utile despre meci

Formă recentă

Viitorul Şelimbăr: LLDWD · Unirea Slobozia: LLWLL

Întâlniri directe

Ultimele 7 întâlniri directe: Viitorul Şelimbăr 1 victorie, 2 egaluri, Unirea Slobozia 4 victorii.

Statistici cheie

Medie goluri marcate/primite (ultimele 5): Viitorul Şelimbăr 0.80 / 1.60, Unirea Slobozia 2.00 / 1.40 · Peste 2.5 goluri: Viitorul Şelimbăr 40%, Unirea Slobozia 60% · GG (ambele înscriu): Viitorul Şelimbăr 60%, Unirea Slobozia 40%

Context echipe

Listă accidentări actualizată în liga. Profilul echipelor disponibil.

Întrebări frecvente

Când se joacă Viitorul Şelimbăr vs Unirea Slobozia?

Meciul s-a disputat pe Sâmbătă, 10 octombrie 2026, ora 11:00, în cadrul Liga 2 România, pe Magura Stadium.

Care este selecția identificată de model?

Selecția indicată de model pe această pagină este „Peste 2.5 goluri”. Este o variantă orientativă, nu o garanție de rezultat.

⚠️ Analiza are caracter informativ și nu garantează rezultatul. Pariurile sportive implică riscuri financiare. Joc responsabil — 18+.
← Înapoi la Ponturi Azi 🏆 Ponturi Liga 2 📈 Istoric Unirea Slobozia vs Viitorul Şelimbăr
👕 Viitorul Şelimbăr 👕 Unirea Slobozia