Turcia
VS
19:30
FYR Macedonia
📅 Luni, 1 iunie 2026 🤝 Amicale Internaționale 🕐 19:30

Turcia vs FYR Macedonia – Analiză și Pont

Turcia
40
FYR Macedonia
Terminat
Pauză: 2–0
🤝 Amicale Internaționale · 🏟️ Chobani Stadium
Turcia
⚽ O. Kokcu 2'
⚽ C. Uzun 16'
⚽ D. Gul 53'
⚽ B. Yilmaz 70'
FYR Macedonia
📋 Evenimente meci
2' O. Kokcu Turcia
16' C. Uzun Turcia
42' 🟨 Imran Fetai — Cartonaș galben FYR Macedonia
53' D. Gul Turcia
70' B. Yilmaz Turcia

📰 Context meci

Actualizat la: 20:43

Turcia întâlnește FYR Macedonia în cadrul această competiție, meci programat luni, 1 iunie 2026 ora 19:30. Partida se joacă pe Chobani Stadium Fenerbahce Sukru Saracoglu.

Ambele echipe intră în acest meci cu obiective proprii, iar contextul actual al sezonului adaugă mize suplimentare fiecărei partide.

Analiza finală depinde de starea zilei, de eventualele absențe și de alegerile tactice ale antrenorilor. Ambele echipe au resursele să controleze momente-cheie din meci.

💰 Cotele se publică înainte de meci · vezi analiza
📊 Cote
1
1.23
X
6.00
2
12.50
O 2.5
1.60
U 2.5
2.30
Cote piață România · actualizat 01.06.2026 15:15
⚠️ De evitat
Valoare negativă — nu recomandăm
📊 Scenariu probabil: 2–3 goluri
🎯 Peste / Sub 2.5 goluri
Estimarea modelului pentru pontul principal
Peste 2.551%
Sub 2.549%
📊 Distribuția numărului de goluri
Probabilitatea pentru fiecare total de goluri (model statistic)
7%
0
18%
1
24%
2
22%
3
15%
4
14%
5+
🔥 Hartă scoruri probabile
Intensitatea culorii = probabilitatea scorului · cel mai probabil: 2–0
G \ O012345
0 0-07% 0-13% 0-21% 0-30% 0-40% 0-50%
1 1-015% 1-17% 1-22% 1-30% 1-40% 1-50%
2 2-016% 2-18% 2-22% 2-30% 2-40% 2-50%
3 3-012% 3-16% 3-21% 3-30% 3-40% 3-50%
4 4-07% 4-13% 4-21% 4-30% 4-40% 4-50%
5 5-03% 5-11% 5-20% 5-30% 5-40% 5-50%
→ goluri oaspete  ·  ↓ goluri gazdă
ℹ️ Estimări statistice orientative (model Poisson pe mediile de goluri) · nu garantează rezultatul · 18+
⚠️ Riscuri
Favorit extrem (cotă 1.23) — valoare redusă, risc de surpriză
Goluri așteptate (xG estimat de model)
2.00
Turcia
vs
0.40
FYR Macedonia
Total estimat: 2.40

Modelul sugerează un meci echilibrat, cu potențial moderat pentru goluri. Diferența de xG favorizează clar gazdele.

📋 Ultimele meciuri
FYR Macedonia
29.05DBosnia & Herzegovina0–0FYR Macedonia
31.03DRep. Of Ireland0–0FYR Macedonia
26.03LDenmark4–0FYR Macedonia
18.11LWales7–1FYR Macedonia
13.11DFYR Macedonia0–0Latvia
📊 Statistici Turcia 📊 Statistici FYR Macedonia

Publicat: 19 mai 2026

🧠 Analiză meci

Turcia primește vizita echipei FYR Macedonia într-un meci din Amicale Internaționale, programat pe Luni, 1 iunie 2026, ora 19:30. Turcia vine după 4 victorii în ultimele 5 meciuri, în timp ce FYR Macedonia are un parcurs variabil: 0V 3E 2Î.

Forma echipelor

Turcia WWDWW
📈 Formă în creștere (13p/5)
FYR Macedonia DLLDD
📉 Formă în scădere (3p/5)

Meciuri directe

Data Gazdă Scor Oaspete
01.06.2026 Turcia 0 FYR Macedonia
05.06.2017 FYR Macedonia 0 Turcia

📊 Din ultimele 2 meciuri directe: Turcia 1V / 1E / 0V FYR Macedonia

Statistici cheie

  • 📊 Turcia: medie de 2.6 goluri totale pe meci (ultimele 5 meciuri)
  • 📊 FYR Macedonia: medie de 2.8 goluri totale pe meci (ultimele 5 meciuri)

🏁 Verdict final

Selecția identificată de model: Peste 1.5 goluri (risc redus). Pariați responsabil.

📋 Date utile despre meci

Formă recentă

Turcia: WWDWW · FYR Macedonia: DLLDD

Întâlniri directe

Ultimele 2 întâlniri directe: 1 victorii gazde, 1 egaluri, 0 victorii oaspeți.

Statistici cheie

Medie goluri marcate/primite: 2.00 / 0.60

Context echipe

Profilul echipelor disponibil.

❓ Întrebări frecvente

Când se joacă Turcia vs FYR Macedonia?

Meciul este programat pe Luni, 1 iunie 2026, ora 19:30, în cadrul Amicale Internaționale.

Cine este favorită?

Cotele indică un meci echilibrat, fără un favorit clar.

⚠️ Analiza are caracter informativ și nu garantează rezultatul. Pariurile sportive implică riscuri financiare. Joc responsabil — 18+.
← Înapoi la Ponturi Azi 📈 Istoric FYR Macedonia vs Turcia
👕 Turcia 👕 FYR Macedonia

📊 Status cote

Cotele nu sunt disponibile momentan pentru acest meci.

Cotele pot varia. Verifică informațiile la operator înainte de orice decizie. Jocurile de noroc sunt interzise minorilor (18+). Joacă responsabil.