📅 Sâmbătă, 25 aprilie 2026 🇷🇴 Liga 2 România 🕐 Start 11:00

Slatina vs ASA Targu Mures – Analiză și Pont

Slatina
0–0
ASA Targu Mures
Terminat
Pauză: 0–0
🇷🇴 Liga 2 România · 🏟️ May 1 Stadium
📋 Evenimente meci
76' 🟨 — Cartonaș galben ASA Targu Mures
85' 🟨 — Cartonaș galben ASA Targu Mures
90' 🟨 — Cartonaș galben Slatina

📰 Context meci

În clasamentul actual, Slatina e pe locul 2 în Liga 2, cu 25 de puncte, iar ASA Targu Mures pe locul 15, cu 11 puncte. Întâlnirea lor precedentă, în octombrie 2025, s-a terminat ASA Targu Mures – Slatina 3–2.

💰 Meci încheiat · cotele pre-match nu mai sunt active
1
2.45
X
3.05
2
2.65
O 2.5
2.06
U 2.5
1.62
GG
1.80
📊 Context clasament vezi clasament →
#2 Slatina 25p ÎVÎVV
#15 ASA Targu Mures 11p ÎÎÎVE
Cote dinaintea meciului
mediană România · 23.04, 23:00
Rezultat final
1 · Slatina2.4537%
X · Egal3.0529%
2 · ASA Targu Mures2.6534%
Total goluri · 2.5
Peste 2.52.0644%
Sub 2.51.6256%
Ambele marchează
Da1.8051%
Nu1.8549%

Procentele: probabilitate implicită, fără marja casei. Cote orientative, se pot modifica. Nu constituie recomandare de pariere.

🎯 Recomandare
Peste 2.5 goluri Contra pieței
🟠 Încredere scăzută ⚡ Risc mediu 🔥 Value +18 p.p. (contra pieței)
📊 Scenariu meci
3
Piața rămâne mai rezervată (56% sub 2.5), dar modelul vede potențial de goluri la cota actuală.
3+ goluri · Cele mai probabile scoruri pentru această selecție: 2-1, 1-2, 2-2
Probabilitate model: 62% vs Piață: 44% (cotă 2.06)
🔍 Factori cheie
• Deși piața rămâne rezervată, modelul identifică potențial ofensiv la cota actuală
• Media de goluri așteptate este 3.2, peste pragul de 2.5 (cota Over 2.5: 2.06)
• Mediile de goluri indică un meci deschis (3.2 goluri așteptate)
• Slatina este cu 13 poziții și 14 puncte mai sus în clasament
• Slatina este în zona de promovare/titlu (loc 2)
🎯 Peste / Sub 2.5 goluri
Model Poisson pe golurile estimate (nu e o selecție)
Peste 2.562%
Sub 2.538%
📊 Distribuția numărului de goluri
Probabilitatea pentru fiecare total de goluri (model statistic)
4%
0
13%
1
21%
2
22%
3
18%
4
22%
5+
🔥 Hartă scoruri probabile
Intensitatea culorii = probabilitatea scorului · cel mai probabil: 1–1
G \ O012345
0 0-04% 0-16% 0-25% 0-32% 0-41% 0-50%
1 1-07% 1-110% 1-28% 1-34% 1-41% 1-50%
2 2-06% 2-19% 2-27% 2-33% 2-41% 2-50%
3 3-03% 3-15% 3-24% 3-32% 3-41% 3-50%
4 4-01% 4-12% 4-22% 4-31% 4-40% 4-50%
5 5-00% 5-11% 5-21% 5-30% 5-40% 5-50%
→ goluri oaspete  ·  ↓ goluri gazdă
ℹ️ Estimări statistice orientative (model Poisson pe mediile de goluri) · nu garantează rezultatul · 18+
⚠️ Riscuri
• Meci echilibrat conform cotelor (H=2.45 A=2.65) — dificil de anticipat
Goluri estimate de model
1.70
Slatina
vs
1.50
ASA Targu Mures
Total estimat: 3.20
Calcul: Slatina = (2.2 goluri marcate + 1.2 primite de ASA Targu Mures) / 2; ASA Targu Mures = (1.8 marcate + 1.2 primite de Slatina) / 2 — medii pe meci din ultimele 5 meciuri oficiale, aceeași bază ca harta de scoruri.

Modelul sugerează un profil moderat-ofensiv, favorabil unui meci cu goluri.

📋 Ultimele meciuri
Slatina
18.04VCS Dinamo București1–2Slatina› 10.04ESlatina1–1Ceahlăul Piatra Neamţ› 04.04VMuscelul Câmpulung Elite0–4Slatina› 21.03VGloria Bistriţa1–2Slatina› 14.03ÎFC Bacau3–2Slatina›
ASA Targu Mures
18.04EASA Targu Mures1–1Gloria Bistriţa› 10.04VPolitehnica Iasi0–1ASA Targu Mures› 04.04ÎASA Targu Mures1–4Metalul Buzău› 21.03VASA Targu Mures6–1Muscelul Câmpulung Elite› 14.03ESepsi OSK Sfantu Gheorghe0–0ASA Targu Mures›
📊 Statistici Slatina 📊 Statistici ASA Targu Mures

Clasament Liga 2

Complet →
# Echipă MJ Pct Formă
1 FC Politehnica Timisoara 11 27 W W D W W
2 Slatina G 11 25 L W L W W
3 Chindia Targoviste 11 24 W W W W W
4 Popești-Leordeni 11 24 W W W L W
5 Cetatea Suceava 11 21 W W W D W
6 Metalul Buzău 11 21 W D W W W
7 CSM Reşiţa 11 21 L L W W L
8 Concordia 11 19 D W L L W
9 FC Bacau 11 18 L W L D W
10 Bihor Oradea 11 18 W W W L W
11 Gloria Bistriţa 11 18 W L W L L
12 CS Afumati 11 17 L L W W D
13 Metaloglobus 11 15 W D L W D
14 CSA Steaua Bucureşti 12 11 D W D D W
15 ASA Targu Mures O 11 11 L L L W D
16 CSM Ramnicu Valcea 11 11 L L L W L
17 Viitorul Şelimbăr 11 9 W L L L L
G Gazdă   O Oaspete
⏱ Meci încheiat · 0–0Analiza editorială de mai jos a fost publicată înaintea partidei și este păstrată ca istoric.

Publicat: 25 aprilie 2026 · forma, clasamentul și cotele se actualizează automat

Analiza pre-meci

Slatina primește vizita echipei ASA Targu Mures într-un meci din Liga 2 România, programat pe Sâmbătă, 25 aprilie 2026, ora 11:00. Cotele indică un duel echilibrat. Slatina are un parcurs de 3 victorii, 1 egal și 1 înfrângere în ultimele 5 meciuri. În timp ce aSA Targu Mures are un parcurs de 2 victorii, 2 egaluri și 1 înfrângere în ultimele 5 meciuri. Slatina ocupă locul 2 cu 25 puncte. ASA Targu Mures ocupă locul 15 cu 11 puncte.

⚖️ Duel echilibrat

Liga 2 România programează în această etapă duelul dintre Slatina și ASA Targu Mures. Partida opune o echipă din zona superioară unei formații cu obiective diferite.

Indicatori meci

Favorită: Slatina (~41% probabilitate). Egal posibil (~33%) — meci echilibrat. Echilibru — cotele nu indică un favorit puternic.

💡 Diferența de clasament indică un avantaj structural pentru gazde.

Forma echipelor

Ultimele 5 meciuri oficiale (campionat și cupă, fără amicale), cel mai recent primul. Forma din clasament numără doar campionatul.

Slatina VEVVÎ
📈 Formă în creștere (10p/5)
ASA Targu Mures EVÎVE
➖ Formă stabilă (8p/5)

Meciuri directe

Data Gazdă Scor Oaspete
25.04.2026 Slatina 0–0 ASA Targu Mures
25.10.2025 ASA Targu Mures 3–2 Slatina

📊 Din ultimele 2 meciuri directe: Slatina 0 victorii, 1 egal, ASA Targu Mures 1 victorie.

Statistici cheie

  • 📊 Slatina: medie de 3.4 goluri totale pe meci (ultimele 5 meciuri oficiale)
  • 📊 ASA Targu Mures: medie de 3.0 goluri totale pe meci (ultimele 5 meciuri oficiale)

📋 Date utile despre meci

Formă recentă

Slatina: VEVVÎ · ASA Targu Mures: EVÎVE

Întâlniri directe

Ultimele 2 întâlniri directe: Slatina 0 victorii, 1 egal, ASA Targu Mures 1 victorie.

Statistici cheie

Medie goluri marcate/primite (ultimele 5): Slatina 2.20 / 1.20, ASA Targu Mures 1.80 / 1.20 · Peste 2.5 goluri: Slatina 80%, ASA Targu Mures 40% · GG (ambele înscriu): Slatina 80%, ASA Targu Mures 60%

⚠️ Analiza are caracter informativ și nu garantează rezultatul. Pariurile sportive implică riscuri financiare. Joc responsabil — 18+.
← Înapoi la Ponturi Azi 🏆 Ponturi Liga 2 📈 Istoric ASA Targu Mures vs Slatina
👕 Slatina 👕 ASA Targu Mures