Kilmarnock
VS
21:45
ST Mirren
📅 Miercuri, 2 septembrie 2026 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Premiership

Kilmarnock vs ST Mirren – Analiză și Pont

🏁 Meciul s-a încheiat. Rezultatul oficial și marcatorii nu sunt disponibili în baza noastră. Analiza de mai jos a fost publicată înainte de meci, în scop informativ.

📰 Context meci

Actualizat la: 20:15

Kilmarnock întâlnește ST Mirren în cadrul această competiție, meci programat miercuri, 2 septembrie 2026 ora 21:45. Partida se joacă pe Rugby Park.

Ambele echipe intră în acest meci cu obiective proprii, iar contextul actual al sezonului adaugă mize suplimentare fiecărei partide.

Analiza finală depinde de starea zilei, de eventualele absențe și de alegerile tactice ale antrenorilor. Ambele echipe au resursele să controleze momente-cheie din meci.

💰 Cotele se publică înainte de meci · vezi analiza
📊 Cote
1
2.70
X
3.50
2
2.45
O 2.5
1.65
U 2.5
2.30
Cote piață România · actualizat 02.09.2026 23:00
📊 Context clasament
#11 Kilmarnock 28p LWLLD
#10 ST Mirren 30p DLWWL
⚪ Semnal mixt
Meci dificil de interpretat
📊 Meci deschis — tendința indică 3+ goluri
🔍 Factori cheie
Media de goluri așteptate este 3.6 iar cota Over 2.5 (1.65) oferă valoare
Mediile de goluri indică un meci deschis (3.6 goluri așteptate)
Ambele echipe au defensivă slabă (primesc 2.2 și 1.8 goluri/meci)
Gazdele marchează 1.6 goluri/meci vs defensivă slabă a oaspeților (1.8 primite)
Meci echilibrat în clasament (diferență de 1 poziție)
Kilmarnock luptă pentru supraviețuire (loc 11 din 12)
🎯 Peste / Sub 2.5 goluri
Estimarea modelului pentru pontul principal
Peste 2.570%
Sub 2.530%
📊 Distribuția numărului de goluri
Probabilitatea pentru fiecare total de goluri (model statistic)
3%
0
10%
1
18%
2
21%
3
19%
4
29%
5+
🔥 Hartă scoruri probabile
Intensitatea culorii = probabilitatea scorului · cel mai probabil: 1–1
G \ O012345
0 0-03% 0-15% 0-25% 0-33% 0-41% 0-51%
1 1-05% 1-19% 1-28% 1-35% 1-43% 1-51%
2 2-04% 2-18% 2-27% 2-35% 2-42% 2-51%
3 3-02% 3-14% 3-24% 3-33% 3-41% 3-50%
4 4-01% 4-12% 4-22% 4-31% 4-41% 4-50%
5 5-00% 5-11% 5-21% 5-30% 5-40% 5-50%
→ goluri oaspete  ·  ↓ goluri gazdă
ℹ️ Estimări statistice orientative (model Poisson pe mediile de goluri) · nu garantează rezultatul · 18+
⚠️ Riscuri
Gazdele au formă inconsistentă (2V/1E/2Î) — greu de anticipat
Oaspeții au formă inconsistentă (3V/0E/2Î) — greu de anticipat
Medie goluri marcate
1.60
Kilmarnock
vs
1.60
ST Mirren
Total estimat: 3.20

Estimarea xG indică un profil echilibrat — nivel moderat de ocazii de ambele părți.

📋 Ultimele meciuri
Kilmarnock
29.08LKilmarnock0–4Dundee Utd
14.08WKilmarnock3–2Ayr Utd
09.08LKilmarnock1–5Celtic 02.08LST Johnstone4–3Kilmarnock
25.07DPeterhead0–0Kilmarnock
ST Mirren
30.08DST Mirren3–3Motherwell
16.08LRangers5–1ST Mirren
08.08WST Mirren1–0ST Johnstone 01.08WFalkirk0–2ST Mirren
26.07LST Mirren0–1Dunfermline
📊 Statistici Kilmarnock 📊 Statistici ST Mirren

Publicat: 20 august 2026

🧠 Analiză meci

Kilmarnock primește vizita echipei ST Mirren într-un meci din cadrul competiției Premiership, programat miercuri, 2 septembrie 2026, de la ora 21:45. Partida se va desfășura pe arena Rugby Park. Miza meciului este importantă pentru ambele echipe în clasamentul actual al competiției.

Forma echipelor

Kilmarnock WLLDW
➖ Formă stabilă (7p/5)
ST Mirren LWWLW
📈 Formă în creștere (9p/5)

Meciuri directe

Data Gazdă Scor Oaspete
2026-05-09 ST Mirren 0-3 Kilmarnock

Statistici cheie

  • 📊 Kilmarnock: medie de 3.8 goluri totale pe meci (ultimele 5 meciuri)
  • 📊 ST Mirren: medie de 3.4 goluri totale pe meci (ultimele 5 meciuri)

🏁 Verdict final

Selecția identificată de model: Peste 2.5 goluri (risc redus). Alternativă complementară: Sub 3.5 goluri. Pariați responsabil.

📋 Date utile despre meci

Formă recentă

Kilmarnock: WLLDW · ST Mirren: LWWLW

Întâlniri directe

Ultimele 10 întâlniri directe: 2 victorii gazde, 3 egaluri, 5 victorii oaspeți.

Statistici cheie

Medie goluri marcate/primite: 1.60 / 2.20

Context echipe

Profilul echipelor disponibil.

❓ Întrebări frecvente

Când se joacă Kilmarnock vs ST Mirren?

Meciul este programat pe Miercuri, 2 septembrie 2026, ora 21:45, în cadrul Premiership, pe Rugby Park.

Cine este favorită conform cotelor?

Cotele indică un meci echilibrat, fără un favorit clar pre-match.

Care este selecția identificată de model?

Modelul identifică „Peste 2.5 goluri” cu nivelul de încredere „prudent”. Aceasta este o variantă orientativă, nu o garanție; pariați responsabil.

⚠️ Analiza are caracter informativ și nu garantează rezultatul. Pariurile sportive implică riscuri financiare. Joc responsabil — 18+.
← Înapoi la Ponturi Azi 📈 Istoric Kilmarnock vs ST Mirren
👕 Kilmarnock 👕 ST Mirren

📊 Status cote

Cotele nu sunt disponibile momentan pentru acest meci.

Cotele pot varia. Verifică informațiile la operator înainte de orice decizie. Jocurile de noroc sunt interzise minorilor (18+). Joacă responsabil.