FC Porto
VS
20:00
Alverca
📅 Duminică, 9 august 2026 🇵🇹 Primeira Liga 🕐 20:00

FC Porto vs Alverca – Analiză și Pont

📰 Context meci

Actualizat la: 20:54

FC Porto întâlnește Alverca în cadrul competiție, meci programat marți, 3 mai 2026 ora 19:00. Partida se joacă pe Estádio Do Dragão.

Ambele echipe intră în acest meci cu obiective proprii, iar contextul actual al sezonului adaugă mize suplimentare fiecărei partide.

Analiza finală depinde de starea zilei, de eventualele absențe și de alegerile tactice ale antrenorilor. Ambele echipe au resursele să controleze momente-cheie din meci.

💰 Cotele se publică înainte de meci · vezi analiza
⚪ Semnal mixt
Meci dificil de interpretat
📊 Meci echilibrat — datele indică 1–2 goluri
🎯 Peste / Sub 2.5 goluri
Estimarea modelului pentru pontul principal
Peste 2.532%
Sub 2.568%
📊 Distribuția numărului de goluri
Probabilitatea pentru fiecare total de goluri (model statistic)
14%
0
27%
1
27%
2
18%
3
9%
4
5%
5+
🔥 Hartă scoruri probabile
Intensitatea culorii = probabilitatea scorului · cel mai probabil: 0–0
G \ O012345
0 0-014% 0-114% 0-27% 0-32% 0-41% 0-50%
1 1-014% 1-114% 1-27% 1-32% 1-41% 1-50%
2 2-07% 2-17% 2-23% 2-31% 2-40% 2-50%
3 3-02% 3-12% 3-21% 3-30% 3-40% 3-50%
4 4-01% 4-11% 4-20% 4-30% 4-40% 4-50%
5 5-00% 5-10% 5-20% 5-30% 5-40% 5-50%
→ goluri oaspete  ·  ↓ goluri gazdă
ℹ️ Estimări statistice orientative (model Poisson pe mediile de goluri) · nu garantează rezultatul · 18+
⚠️ Riscuri
Oaspeții au formă inconsistentă (3V/0E/2Î) — greu de anticipat
Goluri așteptate (xG estimat de model)
1.40
FC Porto
vs
1.00
Alverca
Total estimat: 2.40

Modelul sugerează un meci echilibrat, cu potențial moderat pentru goluri.

📋 Ultimele meciuri
FC Porto
25.07WFC Porto2–1Aston Villa
22.07LGIL Vicente1–0FC Porto
16.05WFC Porto1–0Santa Clara
10.05LAVS3–1FC Porto
02.05WFC Porto1–0Alverca
Alverca
25.07LMafra1–0Alverca
22.07WAlverca2–0Estoril
17.07WAlverca2–1CF Os Belenenses
11.07WUnião de Leiria0–1Alverca
16.05LFamalicao1–0Alverca
📊 Statistici FC Porto 📊 Statistici Alverca

Publicat: 27 iulie 2026

🧠 Analiză meci

FC Porto primește vizita echipei Alverca într-un meci din cadrul competiției Primeira Liga, programat duminică, 9 august 2026, de la ora 20:00. Ambele formații vor căuta cele 3 puncte într-un context competitiv care pare deschis.

Forma echipelor

FC Porto WWLWW
📈 Formă în creștere (12p/5)
Alverca LWWWL
📈 Formă în creștere (9p/5)

Meciuri directe

Data Gazdă Scor Oaspete
02.05.2026 FC Porto 0 Alverca
22.12.2025 Alverca 3 FC Porto

📊 Din ultimele 2 meciuri directe: FC Porto 2V / 0E / 0V Alverca

Statistici cheie

  • 📊 FC Porto: medie de 2.4 goluri totale pe meci (ultimele 5 meciuri)
  • 📊 Alverca: medie de 1.6 goluri totale pe meci (ultimele 5 meciuri)

🏁 Verdict final

Selecția identificată de model: Sub 3.5 goluri (risc redus). Alternativă complementară: Peste 0.5 goluri. Pariați responsabil.

📋 Date utile despre meci

Formă recentă

FC Porto: WWLWW · Alverca: LWWWL

Întâlniri directe

Ultimele 2 întâlniri directe: 2 victorii gazde, 0 egaluri, 0 victorii oaspeți.

Statistici cheie

Medie goluri marcate/primite: 1.40 / 1.00

Context echipe

Profilul echipelor disponibil.

❓ Întrebări frecvente

Când se joacă FC Porto vs Alverca?

Meciul este programat pe Duminică, 9 august 2026, ora 20:00, în cadrul Primeira Liga.

Cine este favorită conform cotelor?

Cotele indică un meci echilibrat, fără un favorit clar pre-match.

Care este selecția identificată de model?

Modelul identifică „Sub 3.5 goluri” cu nivelul de încredere „prudent”. Aceasta este o variantă orientativă, nu o garanție; pariați responsabil.

⚠️ Analiza are caracter informativ și nu garantează rezultatul. Pariurile sportive implică riscuri financiare. Joc responsabil — 18+.
← Înapoi la Ponturi Azi 📈 Istoric Alverca vs FC Porto
👕 FC Porto 👕 Alverca

📊 Status cote

Cotele nu sunt disponibile momentan pentru acest meci.

Cotele pot varia. Verifică informațiile la operator înainte de orice decizie. Jocurile de noroc sunt interzise minorilor (18+). Joacă responsabil.