📅 Sâmbătă, 9 mai 2026 🇷🇴 Liga 2 România 🕐 Start 11:00

Dumbrăviţa vs CS Afumati – Analiză și Pont

Dumbrăviţa
1–0
CS Afumati
Terminat
Pauză: 1–0
🇷🇴 Liga 2 România · 🏟️ Stefan Dobay Stadium
Dumbrăviţa
⚽ A. Seroni (P) 15'
CS Afumati
—
📋 Evenimente meci
15' ⚽ A. Seroni (P) Dumbrăviţa
52' 🟨 — Cartonaș galben Dumbrăviţa
74' 🟨 — Cartonaș galben Dumbrăviţa
80' 🟨 — Cartonaș galben CS Afumati
85' 🟨 — Cartonaș galben Dumbrăviţa
89' 🟨 — Cartonaș galben Dumbrăviţa
89' 🟨 — Cartonaș galben CS Afumati

📰 Context meci

În clasamentul actual, Dumbrăviţa e pe locul 22 în Liga 2, cu trei puncte, iar CS Afumati pe locul 12, cu 17 puncte. Întâlnirea lor precedentă, în februarie 2026, s-a terminat CS Afumati – Dumbrăviţa 0–1.

💰 Meci încheiat · cotele pre-match nu mai sunt active
1
1.64
X
3.60
2
4.50
O 2.5
1.88
U 2.5
1.81
GG
1.82
📊 Context clasament vezi clasament →
#22 Dumbrăviţa 3p ÎÎÎÎÎ
#12 CS Afumati 17p ÎÎVVE
Cote dinaintea meciului
mediană România
Rezultat final
1 · Dumbrăviţa1.6455%
X · Egal3.6025%
2 · CS Afumati4.5020%
Total goluri · 2.5
Peste 2.51.8849%
Sub 2.51.8151%
Ambele marchează
Da1.8250%
Nu1.8350%

Procentele: probabilitate implicită, fără marja casei. Cote orientative, se pot modifica. Nu constituie recomandare de pariere.

⚪ Semnal mixt
Meci dificil de interpretat
📊 Scenariu probabil: 2–3 goluri
🔍 Factori cheie
• Media de goluri așteptate este 2.6, peste pragul de 2.5 (cota Over 2.5: 1.88)
• CS Afumati este cu 10 poziții și 14 puncte mai sus în clasament
• Dumbrăviţa luptă pentru supraviețuire (loc 22 din 22)
🎯 Peste / Sub 2.5 goluri
Model Poisson pe golurile estimate (nu e o selecție)
Peste 2.548%
Sub 2.552%
📊 Distribuția numărului de goluri
Probabilitatea pentru fiecare total de goluri (model statistic)
7%
0
19%
1
25%
2
22%
3
14%
4
12%
5+
🔥 Hartă scoruri probabile
Intensitatea culorii = probabilitatea scorului · cel mai probabil: 1–1
G \ O012345
0 0-07% 0-110% 0-27% 0-33% 0-41% 0-50%
1 1-09% 1-112% 1-29% 1-34% 1-41% 1-50%
2 2-05% 2-17% 2-25% 2-32% 2-41% 2-50%
3 3-02% 3-13% 3-22% 3-31% 3-40% 3-50%
4 4-01% 4-11% 4-21% 4-30% 4-40% 4-50%
5 5-00% 5-10% 5-20% 5-30% 5-40% 5-50%
→ goluri oaspete  ·  ↓ goluri gazdă
ℹ️ Estimări statistice orientative (model Poisson pe mediile de goluri) · nu garantează rezultatul · 18+
⚠️ Riscuri
• Oaspeții au formă inconsistentă (2V/1E/2Î) — greu de anticipat
Goluri estimate de model
1.20
Dumbrăviţa
vs
1.40
CS Afumati
Total estimat: 2.60
Calcul: Dumbrăviţa = (1.0 goluri marcate + 1.4 primite de CS Afumati) / 2; CS Afumati = (1.6 marcate + 1.2 primite de Dumbrăviţa) / 2 — medii pe meci din ultimele 5 meciuri oficiale, aceeași bază ca harta de scoruri.

Modelul sugerează un meci echilibrat, cu potențial moderat pentru goluri.

📋 Ultimele meciuri
Dumbrăviţa
02.05ÎFC Bacau1–0Dumbrăviţa› 25.04VDumbrăviţa2–0CSM Reşiţa› 18.04ÎTunari2–1Dumbrăviţa› 10.04EDumbrăviţa0–0Viitorul Şelimbăr› 04.04ÎCSM Satu Mare3–2Dumbrăviţa›
CS Afumati
02.05VCS Afumati1–0Concordia› 25.04ÎCS Afumati1–3CSM Satu Mare› 18.04ÎFC Bacau3–1CS Afumati› 10.04ECS Afumati1–1CSM Reşiţa› 04.04VTunari0–4CS Afumati›
📊 Statistici Dumbrăviţa 📊 Statistici CS Afumati

Clasament Liga 2

Complet →
# Echipă MJ Pct Formă
10 Bihor Oradea 11 18 W W W L W
11 Gloria Bistriţa 11 18 W L W L L
12 CS Afumati O 11 17 L L W W D
13 Metaloglobus 11 15 W D L W D
14 CSA Steaua Bucureşti 12 11 D W D D W
15 ASA Targu Mures 11 11 L L L W D
16 CSM Ramnicu Valcea 11 11 L L L W L
17 Viitorul Şelimbăr 11 9 W L L L L
18 Unirea Slobozia 11 8 D L W L L
19 CS Dinamo București 12 8 D L W D L
20 CSM Satu Mare 11 6 L D D L D
21 Ştefăneşti 11 6 L L L L L
22 Dumbrăviţa G 11 3 L L L L L
G Gazdă   O Oaspete
⏱ Meci încheiat · 1–0Analiza editorială de mai jos a fost publicată înaintea partidei și este păstrată ca istoric.

Publicat: 9 mai 2026 · forma, clasamentul și cotele se actualizează automat

Analiza pre-meci

Dumbrăviţa primește vizita echipei CS Afumati într-un meci din Liga 2 România, programat pe Sâmbătă, 9 mai 2026, ora 11:00. Cotele dau Dumbrăviţa la 1.64 (~61% probabilitate implicită). Dumbrăviţa are dificultăți recente, cu doar 1 victorie în ultimele 5 meciuri. În timp ce cS Afumati are un parcurs de 2 victorii, 1 egal și 2 înfrângeri în ultimele 5 meciuri. Dumbrăviţa ocupă locul 22 cu 3 puncte. CS Afumati ocupă locul 12 cu 17 puncte.

🔎 Favorită clară

Liga 2 România programează în această etapă duelul dintre Dumbrăviţa și CS Afumati. Ambele echipe se află în zona de mijloc a clasamentului, cu obiective similare.

Indicatori meci

Favorită: Dumbrăviţa (~61% probabilitate). Egal posibil (~28%) — meci echilibrat. Diferență clară conform cotelor.

💡 Clasamentul favorizează oaspeții, dar deplasarea poate nivela diferența.

Forma echipelor

Ultimele 5 meciuri oficiale (campionat și cupă, fără amicale), cel mai recent primul. Forma din clasament numără doar campionatul.

Dumbrăviţa ÎVÎEÎ
📉 Formă în scădere (4p/5)
CS Afumati VÎÎEV
➖ Formă stabilă (7p/5)

Meciuri directe

Data Gazdă Scor Oaspete
09.05.2026 Dumbrăviţa 1–0 CS Afumati
21.02.2026 CS Afumati 0–1 Dumbrăviţa
07.12.2024 Dumbrăviţa 0–1 CS Afumati

📊 Din ultimele 3 meciuri directe: Dumbrăviţa 2 victorii, 0 egaluri, CS Afumati 1 victorie.

Statistici cheie

  • 📊 Dumbrăviţa: medie de 2.2 goluri totale pe meci (ultimele 5 meciuri oficiale)
  • 📊 CS Afumati: medie de 3.0 goluri totale pe meci (ultimele 5 meciuri oficiale)

📋 Date utile despre meci

Formă recentă

Dumbrăviţa: ÎVÎEÎ · CS Afumati: VÎÎEV

Întâlniri directe

Ultimele 3 întâlniri directe: Dumbrăviţa 2 victorii, 0 egaluri, CS Afumati 1 victorie.

Statistici cheie

Medie goluri marcate/primite (ultimele 5): Dumbrăviţa 1.00 / 1.20, CS Afumati 1.60 / 1.40 · Peste 2.5 goluri: Dumbrăviţa 40%, CS Afumati 60% · GG (ambele înscriu): Dumbrăviţa 40%, CS Afumati 60%

⚠️ Analiza are caracter informativ și nu garantează rezultatul. Pariurile sportive implică riscuri financiare. Joc responsabil — 18+.
← Înapoi la Ponturi Azi 🏆 Ponturi Liga 2 📈 Istoric CS Afumati vs Dumbrăviţa
👕 Dumbrăviţa 👕 CS Afumati