Academico Viseu
VS
20:00
Rio Ave
📅 Duminică, 1 noiembrie 2026 🇵🇹 Primeira Liga

Academico Viseu vs Rio Ave – Analiză și Pont

📰 Context meci

Academico Viseu e pe locul 7 în Primeira Liga, cu 14 puncte, iar Rio Ave pe locul 15, cu șapte puncte. Academico Viseu vine după patru victorii la rând în campionat, iar Rio Ave are o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele cinci meciuri de campionat. Ultima lor întâlnire, în iulie 2023, s-a terminat Rio Ave – Academico Viseu 3–0.

💰 Cotele se publică înainte de meci · vezi analiza
📊 Context clasament
#7 Academico Viseu 14p WWWWL
#15 Rio Ave 7p WLDLL
⚪ Semnal mixt
Meci dificil de interpretat
📊 Scenariu probabil: 2–3 goluri
🔍 Factori cheie
• Gazdele câștigă 80% + oaspeții primesc 2.0 goluri/meci
• Rio Ave luptă pentru supraviețuire (loc 15 din 18)
• Academico Viseu este în formă excelentă în campionat (4V din ultimele 5 meciuri de campionat)
🎯 Peste / Sub 2.5 goluri
Model Poisson pe golurile estimate (nu e o selecție)
Peste 2.551%
Sub 2.549%
📊 Distribuția numărului de goluri
Probabilitatea pentru fiecare total de goluri (model statistic)
7%
0
18%
1
24%
2
22%
3
15%
4
14%
5+
🔥 Hartă scoruri probabile
Intensitatea culorii = probabilitatea scorului · cel mai probabil: 1–0
G \ O012345
0 0-07% 0-17% 0-23% 0-31% 0-40% 0-50%
1 1-011% 1-111% 1-26% 1-32% 1-40% 1-50%
2 2-010% 2-110% 2-25% 2-32% 2-40% 2-50%
3 3-06% 3-16% 3-23% 3-31% 3-40% 3-50%
4 4-02% 4-12% 4-21% 4-30% 4-40% 4-50%
5 5-01% 5-11% 5-20% 5-30% 5-40% 5-50%
→ goluri oaspete  ·  ↓ goluri gazdă
ℹ️ Estimări statistice orientative (model Poisson pe mediile de goluri) · nu garantează rezultatul · 18+
⚠️ Riscuri
• Oaspeții au formă inconsistentă (2V/1E/2Î) — greu de anticipat
Goluri estimate de model
1.70
Academico Viseu
vs
1.00
Rio Ave
Total estimat: 2.70
Calcul: Academico Viseu = (1.4 goluri marcate + 2.0 primite de Rio Ave) / 2; Rio Ave = (1.4 marcate + 0.6 primite de Academico Viseu) / 2 — medii pe meci din ultimele 5 meciuri oficiale, aceeași bază ca harta de scoruri.

Estimarea indică un nivel moderat de goluri, cu o diferență între echipe în golurile estimate.

📋 Ultimele meciuri
Academico Viseu
18.10LCupăFátima1–0Academico Viseu
10.10WAcademico Viseu2–1Estoril› 20.09WEstrela0–2Academico Viseu› 12.09WAcademico Viseu2–1Vitória SC› 06.09WGIL Vicente0–1Academico Viseu›
Rio Ave
17.10WCupăLouletano0–1Rio Ave
11.10WRio Ave3–2Nacional› 19.09LAlverca1–0Rio Ave› 14.09DRio Ave3–3Estrela› 06.09LSanta Clara4–0Rio Ave›
📊 Statistici Academico Viseu 📊 Statistici Rio Ave

Publicat: 19 octombrie 2026 · forma, clasamentul și cotele se actualizează automat

Analiză meci

Academico Viseu primește vizita echipei Rio Ave duminică, 1 noiembrie, de la ora 20:00, în Primeira Liga. Academico Viseu e pe locul 7, cu 14 puncte din opt meciuri, iar Rio Ave pe locul 15, cu șapte puncte.

Forma echipelor

Ultimele 5 meciuri oficiale (campionat și cupă, fără amicale), cel mai recent primul. Forma din clasament numără doar campionatul.

Academico Viseu ÎVVVV
📈 Formă în creștere (12p/5)
Rio Ave VVÎEÎ
➖ Formă stabilă (7p/5)

Meciuri directe

Data Gazdă Scor Oaspete
22.07.2023 Rio Ave 3–0 Academico Viseu
30.07.2022 Rio Ave 1–0 Academico Viseu
18.03.2022 Academico Viseu 0–1 Rio Ave
31.10.2021 Rio Ave 1–2 Academico Viseu

📊 Din ultimele 4 meciuri directe: Academico Viseu 1 victorie, 0 egaluri, Rio Ave 3 victorii.

Statistici cheie

  • 📊 Academico Viseu: medie de 2.0 goluri totale pe meci (ultimele 5 meciuri oficiale)
  • 📊 Rio Ave: medie de 3.4 goluri totale pe meci (ultimele 5 meciuri oficiale)

Verdict final

Semnalele sunt mixte; modelul nu indică o selecție suficient de clară înainte de meci.

📋 Date utile despre meci

Formă recentă

Academico Viseu: ÎVVVV · Rio Ave: VVÎEÎ

Întâlniri directe

Ultimele 4 întâlniri directe: Academico Viseu 1 victorie, 0 egaluri, Rio Ave 3 victorii.

Statistici cheie

Medie goluri marcate/primite (ultimele 5): Academico Viseu 1.40 / 0.60, Rio Ave 1.40 / 2.00 · Peste 2.5 goluri: Academico Viseu 40%, Rio Ave 60% · GG (ambele înscriu): Academico Viseu 40%, Rio Ave 40%

Întrebări frecvente

Când se joacă Academico Viseu vs Rio Ave?

Meciul este programat pe duminică, 1 noiembrie 2026, ora 20:00, în cadrul Primeira Liga.

Care este selecția identificată de model?

Pentru acest meci modelul nu indică o selecție suficient de clară; analiza rămâne orientativă și nu garantează rezultatul.

⚠️ Analiza are caracter informativ și nu garantează rezultatul. Pariurile sportive implică riscuri financiare. Joc responsabil — 18+.
← Înapoi la Ponturi Azi 📈 Istoric Academico Viseu vs Rio Ave
👕 Academico Viseu 👕 Rio Ave

Status cote

Cotele nu sunt disponibile momentan pentru acest meci.

Cotele pot varia. Verifică informațiile la operator înainte de orice decizie. Jocurile de noroc sunt interzise minorilor (18+). Joacă responsabil.